wrz
27
Usługi, jakie można znaleźć w outsourcingu IT

Usługi, jakie można znaleźć w outsourcingu IT

Coraz więcej firm oraz przedsiębiorców przekonuje się do outsourcingu przeróżnych usług. Prawie nikt już nie chce samodzielnie zajmować się księgowością, skoro można za niewielkie pieniądze wynająć biuro rachunkowe lub samodzielną księgową i spać spokojnie, nie martwiąc się o dokumentację finansową firmy.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również outsourcing IT, zwłaszcza wśród firm, dla których nie ma przychodu bez nowoczesnych technologii. Nawet jednak branże, które na pierwszy rzut oka mają niewiele wspólnego z IT, potrzebują takich usług jak firmowa poczta czy choćby strona internetowa. To jednak nie są wszystkie usługi, jakie można wynająć od specjalisty (lub firmy świadczącej zwyczajny serwis komputerowy olsztyn) – jest ich o wiele więcej.

Firmowa poczta

Nawet w dobie szybkiego rozwoju social mediów, nic nie zastąpi firmowej poczty. Jeszcze nie doszliśmy jako społeczeństwo do tego momentu, aby umowy biznesowe zawierać w Messengerze czy wysyłać sobie dokumenty wewnątrz firmowe za pomocą WhatsAppa. Stabilna i zawsze działająca poczta firmowa to coś, co się rozumie samo przez się. Oczywiście skonfigurowanie, utrzymanie, zapewnienie wysokiej dostępności oraz kopii zapasowej maili to nie lada wyzwanie, które można zlecić firmie zewnętrznej. Nawet jeśli wybierzemy gotowe pakiety usług jak GSuite czy Office365, ktoś musi je skonfigurować, a potem czuwać nad poprawnością działania. Jest wielu specjalistów, którzy zajmują się takimi rzeczami na co dzień, więc na pewno zrobią to dobrze.

Firmowa strona/portal

Nieważne czy jesteś właścicielem maleńkiego salonu fryzjerskiego, czy członkiem zarządu wielkiej firmy produkcyjnej – zapewne jakaś forma strony internetowej będzie Ci potrzebna. Nie ma znaczenia czy będzie to skromna wizytówka, zawierająca kontakt, parę słów o firmie, jej logotyp i mapę dojazdu, czy o wiele większa witryna ze statutem, zamówienia publicznymi czy ogłoszeniami o pracę z formularzem aplikacji. Ktoś to wszystko musi wykonać (np. Solveit – stronę internetową, a Adcube Olsztyn zadba o pozycjonowanie), zadbać o to, aby zostało upublicznione i uważać, aby nagle nie zniknęło. W końcu Twoi kontrahenci – zarówno obecnie, jak i potencjalni – mogą akurat szukać numeru telefonu lub innych informacji, a Twoja strona niestety nie działa. Outsourcing IT może Ci zapewnić zarówno samo stworzenie takiej strony, jak i jej późniejsze utrzymanie, a Ty możesz skupić się głównie na prowadzeniu własnego biznesu.

Kopia zapasowa

Mówi się, że ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy robią kopię zapasową, i tych, którzy jeszcze nie stracili swoich danych. Backupy są coraz częściej pojawiającym się tematem podczas negocjacji całych pakietów usług pomiędzy firmami.

Outsourcing IT może w tym przypadku zapewnić zarówno regularny backup serwera, który stoi w Twojej firmie, jak również kopię zapasową wszystkich stacji roboczych należących do Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej sytuacji utraty ważnych plików i uniknięcie takich usług jak odzyskiwanie danych olsztyn, a do tego nie musisz się wcale przejmować tym, jak to działa w praktyce.

Sieć w firmie

Zapewne na samym początku tworzenia swojego przyszłego imperium mało kto przejmuje się takimi sprawami jak sieć firmowa. W końcu jej jeszcze w ogóle nie ma. Jednak wraz z rozrostem firmy, powiększaniem biura lub wręcz otwieraniem nowych oddziałów, pojawia się konieczność zapanowania nad tym gąszczem kabelków. Okazuje się bowiem, że nie wszyscy pracownicy powinni mieć dostęp wszędzie, a z drugiej strony dobrze by było, gdyby szef był w stanie dobrać się do tego serwera, który stoi w oddziale, z każdego miejsca na Ziemi. W tym również może pomóc outsourcing IT, który zapanuje nad tym wszystkim i pomoże dobrać optymalne i bezpieczne rozwiązanie.

Jak widać, spektrum usług jest bardzo szerokie, do tego możemy dołożyć również komputery poleasingowe olsztyn i ich sprzedaż – a są to jedynie najbardziej popularne problemy, z którymi borykają się firmy. W outsourcingu IT praktycznie nie ma rzeczy niemożliwych, ponieważ firmy świadczące takie usługi zatrudniają najlepszych specjalistów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Dzięki temu nie trzeba się martwić zatrudnianiem własnego pracownika (lub wręcz całego działu), zwłaszcza jeśli IT nie jest środkiem ciężkości finansowej Twojej firmy.

Dodaj komentarz