lip
22
Używane Chromebooki – idealne i nowoczesne uzupełnienie komputera stacjonarnego za bezcen

Używane Chromebooki – idealne i nowoczesne uzupełnienie komputera stacjonarnego za bezcen

Używane Chromebooki — ciekawy sprzęt za bezcen

Laptop stał się dziś dla wielu osób narzędziem koniecznym, gdyż dzisiejszy style życia narzuca nam często konieczność pracy poza domem. Dziś stale musimy być połączeni z Internetem i wykonywać musimy w terenie rozmaite zadania, jednak nie każdy jest zwolennikiem laptopów.

Wiele osób nadal woli komputery stacjonarne, gdyż dają one ogromne możliwości rozbudowy, jednak kiedy okaże się, że potrzebują jednak laptopa, który ma być jedynie uzupełnieniem komputera stacjonarnego, szkoda inwestować w drogi sprzęt i można wybrać jakieś używane laptopy, a olbrzymią popularnością zaczynają się cieszyć używane Chromebooki.

Używane Chromebooki — zalety

Chromebooki to laptopy posiadające wiele zalet. Przede wszystkim są one małe i poręczne, a niektóre modele charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, gdyż projektowane były z myślą o zastosowaniu w placówkach edukacyjnych jako tanie laptopy dla uczniów i studentów, i nietrudno jest spotkać używane Chromebooki, które wykonane będą z wysokiej jakości aluminium, a przy tym będą jeszcze zawierały gumowe elementy, chroniące je przed skutkami obijania ich. można więc śmiało zabierać je w teren i nie obawiać się o to, że ulegną uszkodzeniu.

Tanie laptopy, jakimi są używane Chromebooki, charakteryzuje też długi czas działania na baterii. Chromebooki bowiem zostały zaprojektowane jako energooszczędne urządzenia mające wystarczyć na cały dzień pracy. Używane Chromebooki mogą co prawda działać krócej na baterii, gdyż pochodzą z drugiej ręki, ale są bardzo tanie i można do nich po prostu dokupić na jakiejś aukcji internetowej nową baterię, a i tak otrzymamy za bezcen całkiem ciekawego i nowoczesnego laptopa.

używany chromebook

Chromebooki — oprogramowanie i co można na nich odpalić

Chromebooki wyposażone są w system ChromeOS, który służy głównie do przeglądania Internetu, a także wyposażony jest w aplikacje od Google. Sprawdzą się więc przede wszystkim w pracy biurowej przy użyciu pakietu biurowego tej firmy, jednak na niektórych Chromebookach można odpalać aplikacje z Androida, a po zakupieniu oprogramowania CrossOver, które służy do odpalania aplikacji z Windowsa na Chromebooku, możemy cieszyć się jeszcze na tych tanich laptopach pełną wersją Microsoft Office, chociaż oczywiście nawet i bez tego można pracować z Chromebooków na wersji online pakietu od Microsoftu.

Coraz więcej aplikacji użytkowych ma też swoje wersje online i można ich używać w przeglądarce internetowej. Interesując się grafiką wektorową na przykład, można używać do niej narzędzi typu Gravit Designer, który używany w przeglądarce daje wrażenie z użytkowania, jakby używało się normalnej aplikacji desktopowej, co czyni te tanie laptopy narzędziami gotowymi również i do szerszej gamy zadań.

Warto też wspomnieć, że wiele osób kupuje te używane laptopy z systemem ChromeOS za grosze, a następnie instaluje na nich jedną z lekkich dystrybucji Linuksa. W ten sposób otrzymuje się tanie laptopy, na których można zainstalować wiele aplikacji biurowych, multimedialnych czy edukacyjnych.

Dla mniej wymagających osób taka maszyna może stanowić już zupełnie idealny zamiennik komputera stacjonarnego, który poza domem będzie można nie tylko wykorzystać do prostych zadań, ale także do tych bardziej wymagających, do których potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie. Siła obliczeniowa używanych Chromebooków nie jest co prawda imponująca i wiele zadań będzie wykonywać się znacznie wolniej niż w przypadku komputera stacjonarnego lub nowego laptopa, jednak jako maszyna do okazjonalnej pracy poza domem taki tani laptop z ChromeOS dla wielu osób jest wręcz idealny.

sprzęt polesingowy wysokiej jakości

Używane Chromebooki — gdzie kupić i za ile?

Używane Chromebooki dostępne są między innymi w sklepach internetowych z używanymi i poleasingowymi laptopami. Olbrzymią ich zaletą jest niska cena, gdyż całkiem fajne i nowoczesne modele można dostać już za około 300zł, ale jeżeli nie ogranicza nas bardzo budżet, warto dołożyć jeszcze trochę pieniędzy, aby kupić model z nieco silniejszym procesorem lub najlepiej z nieco większą ilością pamięci RAM, gdyż standardowo posiadają one 4GB pamięci operacyjnej, co wielu osobom wydaje się za mało, ale warto pamiętać, że ChromeOS jest niezwykle lekkim systemem, a dla lekkich Linuksów to także jest całkowicie satysfakcjonująca ilość pamięci. Niektórzy jednak będą chcieli kupić model z 8GB pamięci RAM, a za te trzeba zapłacić już zazwyczaj od 600zł wzwyż.

1 komentarze

    Iza

    13.11.2019

    KapItalne porady i wyjaśnienia, świetna, przejrzysta strona. przeczytałam z przyjemnością i z pewnością będę często zaglądać:-)

Dodaj komentarz