wrz
23
Oprogramowanie antywirusowe dla Twojego biznesu

Oprogramowanie antywirusowe dla Twojego biznesu

W czasach szybkiego rozwoju technologii informacyjnej złośliwe oprogramowanie i wirusy są jednymi z najpoważniejszych zagrożeń, które mogą spotkać małe i duże firmy. Przechowywanie wszystkich istotnych danych na dyskach komputerów, serwerach i w chmurach wiąże się ze szczególną potrzebą ich ochrony. Zobacz, jakie oprogramowanie antywirusowe dla Twojego biznesu sprawdzi się najlepiej.

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem – dlaczego jest istotna?

Użycie dobrego oprogramowania antywirusowego to sprawdzony sposób na zabezpieczenie danych. Szkodliwe oprogramowanie ma na celu uszkodzenie komputerów, ich komponentów czy sieci. Poza tym skutki działania takiego oprogramowania mogą dotykać też tabletów, smartfonów i urządzeń przenośnych. Domowe komputery i laptopy są narażone na ataki wirusów, które są w stanie skutecznie je uszkodzić, a nawet wykraść hasła i wrażliwe dane użytkowników.

Właściciele firm mają większy problem – ich sprzęt może nie tylko zostać uszkodzony. Ataki złośliwego oprogramowania na firmy często skupiają się na kradzieży niezwykle wrażliwych, kosztownych danych.

Skutki działania szkodliwego oprogramowania

Złośliwe oprogramowanie po zainfekowaniu sprzętu jest w stanie wprowadzać zmiany, a także wykradać loginy, hasła, numery kart płatniczych klientów i pracowników firmy. Nierzadko szkody są na tyle duże, że konieczne są drastyczne zabiegi — przywracanie systemu Windows albo postawienie sieci na nowo. Koszty związane z usuwaniem skutków działania wirusa są duże.

Każda działalność – mała, średnia i duża – jest narażona na zainfekowanie wirusem komputerowym. Zastosowanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego to najlepszy sposób na ochronę danych, sieci, poczty, serwerów i sprzętu, zanim jeszcze wydarzy się coś złego.

Funkcjonalność programów antywirusowych różni się w zależności od producenta. Te najprostsze mogą działać w podstawowym zakresie, skanując pliki w poszukiwaniu tych niepożądanych, natomiast bardziej zaawansowane oprogramowanie oferuje kompleksową ochronę poczty, kamer internetowych czy usługę VPN.

Oprogramowanie antywirusowe – darmowe czy płatne?

Na rynku istnieje mnóstwo rozwiązań w zakresie ochrony antywirusowej – również darmowych. Wiele programów oferuje za darmo ochronę sprzętu, która dość dobrze sprawdzi się na komputerach i mobilnych urządzeniach osobistych. Dość dobrze, bo lepiej mieć jakąkolwiek ochronę, niż żadną.

Mimo wielu zalet darmowy antywirus nie chroni przed każdym rodzajów złośliwego oprogramowania. Bezpłatne wersje programów mają ograniczoną funkcjonalność, mało który z nich zapewnia ochronę np. przed ransomware.

Avast Internet Security

Avast to jeden z najlepiej kojarzonych programów antywirusowych na rynku. Sprawdza się świetnie jako rozwiązanie dla komputerów osobistych i biznesów, posiada wiele przydatnych funkcji. Chroni komputery w systemie Windows przed ransomware, kradzieżą haseł i innymi zagrożeniami z sieci.

Bitdefender

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender to skuteczne rozwiązanie chroniące nie tylko firmowe komputery, ale również urządzenia mobilne. Zapewnia optymalną prywatność użytkowników i chroni przed wyciekiem poufnych danych. Natychmiast identyfikuje zagrożenie, a wbudowana zapora zapobiega włamaniom do sieci.

ESET

ESET to oprogramowanie antywirusowe chroniące wiele stanowisk w firmie w kompleksowy sposób. Zabezpiecza sprzęt i sieć na wiele sposobów – eliminuje różnego rodzaju zagrożenia płynące z sieci, posiada wbudowaną zaporę oraz filtr antyspamowy. Zarządzanie ochroną z poziomu konsoli jest wygodne i proste.

Mój komputer został zainfekowany – co teraz?

Infekcja wirusem komputera osobistego albo firmowego wiąże się z koniecznością podjęcia odpowiednich działań. Czasami wystarczy przeskanowanie dysku programem antywirusowym, ale nierzadko straty spowodowane przez malware są zbyt duże. W takim wypadku serwis komputerowy to pierwsze miejsce, do którego powinieneś się zgłosić. Specjaliści, których zadaniem jest naprawa laptopów i komputerów, najlepiej będą wiedzieli, w jaki sposób odzyskać przynajmniej część danych, naprawić uszkodzenia, a przede wszystkim – zabezpieczyć sprzęt przed ponownymi atakami.

Dodaj komentarz