paź
21
Przywracanie systemu Windows w nagłych wypadkach

Przywracanie systemu Windows w nagłych wypadkach

Przywracanie systemu Windows w nagłych wypadkach

Awaria komputera dla wielu osób jest niczym śmierć. Wiele osób pracuje, posiada wiele istotnych plików czy dokumentów zapisanych na komputerach. Jednak, kiedy wystąpi awaria, możemy stracić bezpowrotnie cenne dla nas dane, w których nawet odzyskiwanie danych może nie zdać egzaminu. W takich momentach możemy skorzystać z opcji przywracania systemu, który może okazać się bardzo pomocny w obliczu niektórych awarii.

Awaria laptopa może nas spotkać przy wadliwej aplikacji, lub po zainstalowaniu wadliwej aktualizacji. Takie niepożądane działania mogę uszkodzić nam komputer czy pliki systemowe. Przywracanie systemu pomaga zapisać tzw. migawki najważniejszych plików systemowych, programów, sterowników. Są to najważniejsze punkty przywracania. Przywracanie systemu nie jest to to samo, co kopia zapasowa. Na twardym dysku nienaruszone zostaną dane użytkowników, programów, dokumentów. Niestety różnie może być z przywracaniem programów. Zainstalowane programy po przywróceniu systemu mogą działać niepoprawnie.

Przywracanie systemu

Przywracanie systemu obejmuje dysk systemowy. Żeby kopie nie zajmowały dużej części dysku, określa się ich maksymalny rozmiar. W momencie, kiedy zaczyna brakować nam miejsca, automatycznie kasują się najstarsze punkty.

Przywracanie systemu jest w pewnym stopniu naszym zabezpieczeniem. Nie chcemy, bowiem utracić cennych dla nas danych i dokumentów. Awarie komputerów zdarzają się każdemu, jednak trzeba wiedzieć jak się przed nimi ustrzec, lub co zrobić żeby sobie z nimi poradzić i nie korzystać z usług serwisów komputeorwych.

Przywracanie systemu Windows zachodzi do momentu, w którym wszystkie programy i pliki systemowe działały poprawnie. Przywracanie systemu odbywa się według punktów przywracania. Dzięki nim możliwe staje się odtworzenie plików sprzed awarii.

Przywracanie systemu nie ma wpływu na kopię zapasową plików. Uruchamia się go poprzez naciśnięcie Start i wybranie funkcji: przywracanie systemu. W tym miejscu możemy zostać poproszeni o wprowadzenie danych administratora. Następnie kolejno musimy wybrać interesujący nas punkt przywracania. Poprzez rozwinięcie listy możemy wybrać dodatkowe pozycje, jakie będą nas interesować.

Dodaj komentarz