maj
28
5 powodów dla których warto kupić sprzęt poleasingowy

5 powodów dla których warto kupić sprzęt poleasingowy

Sprzęt poleasingowy z roku na roku zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Zaraz, zaraz. Na samym początku wyjaśnijmy co kryje się pod słowem „poleasingowy”. Termin leasing zazwyczaj kojarzymy z samochodami i słusznie, jednak nie każdy wie o tym, że w podobny sposób można wynająć m. in. laptopy.

Duże przedsiębiorstwa zatrudniające wielu pracowników musieliby zainwestować niemałe pieniądze, by każdy dostał sprzęt wysokiej jakości, odpowiedni do wykonywanej pracy. Wtedy najlepiej wziąć laptopy w leasing i co miesiąc sukcesywnie opłacać koszty, a nie w jednym okresie rozliczeniowym. Gdy sprzęt zostanie zużyty bądź okres leasingu dobiegnie końca – wraca do leasingodawcy.

Co dzieje się z tymi laptopami? Firma, która wynajmowała – odsprzedaje używane komputery w atrakcyjnych cenach. Warto rozejrzeć się za sprzętem poleasingowym, nawet jeśli nie prowadzimy własnej działalności. To świetna okazja by kupić sprzęt dobrej jakości za zaledwie część wyjściowej ceny.

Jeśli wciąż nie jesteście przekonani, przedstawiamy wam 5 powodów, dzięki którym z pewnością zdecydujecie się na laptopy poleasingowe:

Używane?

Nie wszystko co kupujemy z drugiej ręki było kiedykolwiek użytkowane. W przypadku laptopów poleasingowych jest podobnie. W Polsce wiele firm handluje tego typu sprzętem, który pochodzi zza granicy zazwyczaj z krajów skandynawskich. Zarówno w Norwegii, jak i Danii duże korporacje kupują sprzęt na zapas, by uniknąć kryzysowych sytuacji. Jeśli komputery odmówiłyby posłuszeństwa wystarczy udać się na zaplecze, gdzie znajduje się sprzęt zastępczy. Jednak nie zawsze się przydaje. To właśnie ten rodzaj laptopów, które zostały wynajęte są nieużywane. Gdy trafi nam się okazja zakupu nieużywanego komputera biznesowego, nie ma co zwlekać z decyzją!

Części zamienne

Nie wszystkie sprzęty poleasingowe zostają sprzedane, część z nich jest rozbierana po czym osobno sprzedawane są procesory, pamięć RAM, matryce i dyski twarde. Reszta części przepełnia magazyny firm, które również je sprzedają w naprawdę niskich cenach. W przypadku zalania klawiatury koszty naprawy laptopa poleasingowego okazują się niewielkie w porównaniu z popularnymi modelami Asusa czy Toshiby. Gdy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę, możemy udać się do serwisu komputerowego Zefix, który z pewnością udzieli nam pomocy.

dobrej jakości sprzęt poleasingowy

Sprzęt na poziomie

Wysoka jakość w dobrej cenie? Brzmi co najmniej jak okazja i to bardzo kusząca. Na rynku komputerów roboczych prym wiodą 3 firmy – Dell, Lenovo i Hewlett Packard. Ich jakość zostawia daleko w tyle ofertę rynku konsumenckiego. Choć nie zawsze zachwycają wyglądem, z pewnością nie można im odmówić wytrzymałości.

Rozsądna cena

Wspominaliśmy o jakości, o tym, że zdarzają się nieużywane i nietrudno o części zamienne. Ceny nowych laptopów biznesowych mogą przyprawić o ból… portfela. Koszty tego typu sprzętów potrafią być zaskakująco wysokie. Jeśli macie zamiar zainwestować raz, a porządnie – możecie przy okazji zaoszczędzić! Kompilacja nie pozostawiająca złudzeń, czas zajrzeć https://zefix.pl/sklep/23-laptopy-poleasingowe!

Zero waste

Wcale nie pomyliliśmy artykułów. Problem utylizacji elektrośmieci nie tyczy się Europy, tylko Afryki. To właśnie tam trafiają zużyte smartfony, laptopy. Powód? Zdecydowanie taniej jest je wywieźć i porzucić niż zutylizować.

Na koniec

Nawet tysiące ton używanych komputerów i wciąż sprawnych jest pozbawiana możliwości dalszego użytkowania. W Afryce roi się od wiosek, które tworzą skupy laptopów.

Jak się okazuje „nowy” nie zawsze znaczy lepszy. Warto rozważyć za i przeciw zakupu komputera. Jeśli możemy kupić w tej samej cenie używany laptop, który wytrzyma jeszcze wiele lat lub wątpliwej jakości ultrabook prosto ze sklepu, często decydujemy się na drugą opcję. Nie ograniczajmy swojego wyboru tylko do wyglądu – nie zapewni nam długiego czasu użytkowania, zazwyczaj wręcz przeciwnie! Na pytanie czy warto, odpowiadamy bez namysłu – TAK!

1 komentarze

    Maciek

    14.01.2020

    Takich informacji szukałem. Ciekawy blog.

Dodaj komentarz