sie
10
Jaki komputer wybrać nowy czy używany ???

Jaki komputer wybrać nowy czy używany ???

Różnice między używanym, a nowym sprzętem komputerowym

Zakup sprzętu komputerowego to nie lada wyzwanie nie tylko dla przeciętnego użytkownika, ale i dla specjalistów, którzy, na co dzień mają do czynienia z komputerami. Postęp technologiczny pozwala na szybki rozwój i tworzenie coraz to bardziej wydajnych urządzeń. Przed zakupem często zastanawiamy się czy w dobie szybkiego postępu zakup nowego sprzętu się po prostu opłaca? Coraz częściej wybór pada na komputery poleasingowe lub laptopy używane. Tego typu urządzenia zazwyczaj były wcześniej używane w firmach do prostych prac biurowych, a co za tym idzie zużycie podzespołów jest znikome lub nie zauważalne.

Gdzie kupować używany sprzęt?

Sklepy posiadające w swojej ofercie komputery i laptopy poleasingowe dodatkowo przed zakupem szczegółowo sprawdza oferowany sprzęt pod każdym kątem, tak by przyszły użytkownik był w pełni usatysfakcjonowany. Dodatkowo przy zakupie sprzętu poleasingowego otrzymujemy zazwyczaj roczną gwarancję w formie door to door. To sprytne rozwiązanie, jakim jest zakup poleasingowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w środowisku osób, które często zmieniają sprzęt komputerowy, ale i u osób, które po prostu chcą mieć dobry sprzęt za niewielkie pieniądze. Różnica w cenie pomiędzy sprzętem nowym, a używanym jest mocno odczuwalna.
Laptopy używane, komputery poleasingowe czy laptopy poleasingowe w kwestii wydajności nie różnią się w zasadzie w niczym od sprzętów nowych. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o estetyce wizualnej. Tu niestety bywa różnie. Nowy komputer trafia do naszych rąk w folii, a wszystko po to by trafił do nas w nienaruszonym stanie bez najmniejszej rysy.

Jaki sprzęt kupujemy?

W przypadku sprzętów używanych niestety musimy liczyć się z tym, że zakupiony przez nas sprzęt może nosić normalne ślady użytkowania, a zabezpieczenia folią czy styropianem mają jedynie na celu ochronę sprzętu w trakcie transportu. Zazwyczaj sprzedawca informuje o tym przed zakupem, a zdjęcia realnie odzwierciedlają jego stan. Oczywiście stan wizualny ma wpływ na cenę. Zdarza się tak, że dwa modele o takich samych parametrach mają dwie różne ceny, a na wszystko ma wpływ stan wizualny.

Dodaj komentarz