maj
07
Serwis komputerów Olsztyn | ZEFIX

Serwis komputerów Olsztyn | ZEFIX

Kilka sposób na przyspieszenie swojego komputera

Jeżeli twój komputer lub laptop znacznie zwolnił możesz wymienić go na nowszy, szybszy. Ale nie jest to konieczne, ponieważ jest kilka sposobów prostych, ograniczających się do przesiedzenia godziny przy naszym komputerze, oraz trudniejszych polegających na wymianie nie których części ale tą czynność zostawiłbym dla jakiegoś serwisu komputerowego, który na pewno zrobi to poprawnie.

Pierwszym sposobem jest defragmentacja dysku lub dysków. Wystarczy przejść do: menu Start/Wszystkie programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe/Defragmentator dysków.

Defragmentator przeanalizuje w ilu procentach jest pofragmentowany nasz dysk lub dyski. Jeżeli dysk jest pofragmentowany należy przeprowadzić defragmentacje. Po tej operacji system „ma łatwiej” szukać plików ponieważ „wie gdzie je poukładał”. Defragmentację powinno się przeprowadzać raz na jakiś czas, trudno to określić bo zależy to od wielu czynników.

Kolejnym sposobem jest czyszczenie komputera programem CCliner. Program ten oczyszcza system z błędów w rejestrze oraz niepotrzebnych plików, „śmieci”. Tym programem też najlepiej jest regularnie czyścić komputer.

Dobre też jest odinstalowanie aplikacji, gier których już nie używamy. Na pewno komputer to odczuję.

Innymi sposobami są takie w które trzeba włożyć pieniądze.

Pierwszy sposób to zwiększenie ilości pamięci RAM. Czasami komputer zwalnia przez nie wystarczającą ilość RAM’u, wtedy dobrze jest dokupić jej więcej. Jest to możliwe w zwykłym komputerze PC jak też w laptopie.

Kolejny sposób to zmiana zwykłego dysku HDD na szybki dysk SSD. Można też Oprócz dysku HDD dodać dysk SSD małej pojemności na system i aplikacje. Szybsza komunikacja między systemem a komputerem na pewno doda mu trochę prędkości.

Jeżeli nie jesteś w stanie wykonać żadnej z powyższych czynności zleć usługę pracownikom serwisu komputerowego ZEFIX.

Dodaj komentarz