wrz
27
Dysk SSD – fakty i mity

Dysk SSD – fakty i mity

Dysk SSD – fakty i mity

Każda naprawa komputerów wzbudza w nas rozterki, ponieważ nigdy nie wiadomo czy będzie się to opłacać. Serwis komputerowy zapewnia nam doskonałe możliwości, jednak przy cenach dzisiejszych sprzętów naprawa czasem okazuje się droższym wyjściem.

Obecnie na forach internetowych bardzo często zadaje się pytanie: czy warto wymienić SSD. Oczywiście na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Naprawa laptopów w każdym przypadku jest przecież inna. Jeżeli jednak decydujemy się na wymianę, należy sprawdzić jak długą gwarancję ma nowy dysk. Najkrótsza może wynosić 3 lata, a warto poszukać takich z 5 lub 1o letnią gwarancją.

Serwis laptopów (tutaj) naprawiając sprzęt na rynek konsumencki może wybrać SSD z rodzajami pamięci:

  • MLC,
  • TLC

Multi Level Cell pozwala na przechowywanie w komórkach dwóch bitów jednocześnie, a przy Tripple Level Cell można przechowywać do trzech bitów informacji jednocześnie.

Dodatkowo nowy nośnik SSD nie wpłynie na zwiększenie liczby FPS w grach. Jest to mit, o którym wielu z nas nie ma pojęcia. Rynek kart SSD ciągle bardzo prężnie się rozwija. Do sprzedaży trafiają coraz to nowsze i najróżniejsze modele. To klient powinien mieć rozeznanie i potrafić wybrać najlepszą kartę w odniesieniu ceny do wydajności. Bardzo wiele kart SSD ma podobną wydajność. Wydajność w tym przypadku mierzona jest podczas jakiś operacji np. przy kopiowaniu z nośnika na nośnik. Dobry SSD skraca czas użytkownika na wykonanie określonego zadania.

ssd fakty i mity

Użytkownik po wymianie dysku SSD w Olsztynie, może mieć wrażenie, że jego komputer działa szybciej. Jest to oczywiście nie możliwe, ponieważ procesor jest ten sam także maszyna działa z taką samą szybkością jak przed wymianą. Szybciej mogą być wykonywane operacje na komputerze i dlatego użytkownik może odczuwać różnice.

Nasz komfort pracy z pewnością się polepszy. Karty SSD możemy wybrać z firmy Intel lub Micron. W ostatnim czasie zaprezentowano też pamięci 3D XPoint, które są jeszcze trwalsze i szybsze od poprzedników. Zaczyna się je stosować zamiast popularnych modułów TLC i MLC.

Nasze propozycje dysków SSD:

  1. Dysk GOODRAM IRDM 120GB SATA3 550/540MB/sKup tutaj
  2. Dysk SSD GoodRam IRDM Pro 240GB SATA3 (IRP-SSDPR-S25B-240)Kup tutaj
  3. Dysk SSD GoodRam CX300 120GB SATA 3Kup tutaj

 

Dodaj komentarz