wrz
04
Jak przyspieszyć działanie starego laptopa?

Jak przyspieszyć działanie starego laptopa?

 

Elektronika dostępna w dzisiejszych czasach często jest nietrwała lub po prostu należy poświęcić jej więcej czasu, aby wszystko dobrze działało. Serwis komputerowy ma wiele pracy w temacie: jak przyspieszyć działanie starego laptopa możesz zobaczyć tutaj. Naprawa komputerów w tym zakresie ma wiele opcji. Dla użytkowników laptopów największą bolączką jest spowolnienie pracy sprzętu.

Laptop włącza się w żółwim tempie, przeglądarka otwiera się tak szybko, że kawa w kubku stygnie. Takie rzeczy uprzykrzają nam życie i najłatwiej w takiej sytuacji udać się do sklepu po nowy sprzęt. Jednak nie zawsze taki radykalny krok jest potrzebny. Czasem wystarczy kilka umiejętnych trików, żeby przyspieszyć pracę naszego komputera, ponieważ nawet z tym nowym laptopem za kilka lat stanie się zupełnie to samo.

Szybsza praca laptopa

Żeby laptop zaczął pracować szybciej czasem pomaga defragmentacja dysku. W zależności jak mamy zapełniony dysk proces ten może potrwać od kilku do nawet kilkunastu minut. Jest to uporządkowanie plików, aby system mógł pracować szybciej i bardziej wydajniej. Żeby takie działanie miało sens, należy wykonywać je raz na dwa miesiące. Wówczas unikniemy zbędnego zaśmiecania. System operacyjny wykonuje to samodzielnie, bez większej naszej ingerencji. Najczęstsza przyczyna powolnej pracy jest związana ze zbyt małym dyskiem, na którym jest system operacyjny. Naprawa laptopów najczęściej polega właśnie na jego wymianie lub zainstalowaniu dodatkowej pamięci RAM. Serwis laptopów zapewnia, że zastosowanie 8GB pozwoli na bezproblemową pracę dla większości klientów.

Wymiana procesora?

Niektórzy informatycy stosują także wymianę procesora, jednak ten sposób nie zawsze jest możliwy. Jeżeli procesor jest lutowany na stałe, wówczas wymiana jest niemożliwa. Szybszy procesor wpływa na lepszą wydajność systemu. Czasem warto jednak skupić się na oczyszczeniu laptopa. Sprzątanie dotyczy czyszczenia programowego jak i fizycznego. Zrobienie formatowania i odkurzenie sprzętu może okazać się zbawienne i pomocne.

Dodaj komentarz