lis
14
Laptop poleasingowy – dobra inwestycja?

Laptop poleasingowy – dobra inwestycja?

komputery używane

Laptop poleasingowy – dobra inwestycja?

Na rynku możemy znaleźć wiele modeli laptopów różniących się rozmiarem, parametrami i oczywiście ceną. W przypadku nowych sięgają one kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie każdego na to stać. Dobrą alternatywą mogą okazać się laptopy poleasingowe.

Są to urządzenia używane przez firmy. Zamiast kupować jednorazowo kilkadziesiąt komputerów, „wypożyczają” je. Po upływie okresu leasingowania (zazwyczaj ok. 3 lat) zwracają je do leasingodawców. Ci z kolei po przeglądzie i ewentualnym serwisie sprzedają je po obniżonych cenach. Tym sposobem można kupić dobrej klasy laptop praktycznie za bezcen (https://zefix.pl/sklep/23-laptop). Zazwyczaj zostaje jeszcze udzielona gwarancja na kilka miesięcy.

Z racji tego, że był on używany może posiadać kilka wad. Jeżeli mamy możliwość warto osobiście sprawdzić stan kupowanego sprzętu. Czy nie ma widocznych uszkodzeń albo czy klawisze lub touchpad nie są mocno przetarte.
Możemy również dłuższą chwilę z niego korzystać, aby sprawdzić jak szybko ubywa baterii. To zazwyczaj najsłabsze ogniwo poleasingowych laptopów i musimy liczyć się z tym, że będzie trzeba ją wymienić.
Kolejna rzecz to specyfikacja: ilość pamięci, rodzaj procesora czy pamięć RAM to podstawowe dane, dzięki którym będziemy mogli oszacować jak wydajne będzie urządzenie. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Od słabszych modeli do domowego użytku, po mocniejsze biurowe konstrukcje.

komputery używane

Czy warto?

Na pewno jest to bardzo dobra opcja dla osób z ograniczonym budżetem. W cenie słabych nowych modeli, mamy używane, ale wydajne urządzenia. Najczęściej biznesowe, a więc bardziej wytrzymałe i solidne, do tego posiadające szereg udogodnień jak matowe matryce, wygodne klawiatury czy cały szereg zabezpieczeń.

Dystrybucją laptopów poleasingowych w Polsce zajmuje się serwis komputerów Zefix, dlatego nie trudno znaleźć odpowiedni sprzęt. Jeśli przed zakupem wszystko sprawdzimy i wybierzemy dobry egzemplarz, powinien posłużyć nam jeszcze kilka lat.

Dodaj komentarz