wrz
21
Wymieniamy baterię w laptopie – oryginał czy zamiennik?

Wymieniamy baterię w laptopie – oryginał czy zamiennik?

wymiana baterii w laptopie

Wymieniamy baterię w laptopie – oryginał czy zamiennik?

Technologia tak idzie do przodu, że maszyny, które początkowo zajmowały cały pokój, teraz mieszczą się w ręce. Jest to wspaniałe, zwłaszcza, że rozwija się w takim szybkim tempie, bo w zaledwie na przestrzeni jednego pokolenia.

Obecnie najczęściej decydujemy się na zakup laptopa, ponieważ zajmuje mniej miejsca, pracuje jakiś czas bez użycia prądu, jest wygodniejszy i praktyczniejszy. Jesteśmy w stanie zabrać do wszędzie, co nie jest takie proste przy komputerze stacjonarnym.

Serwis komputerowy ma dużo pracy i zapytań odnośnie tych sprzętów. Naprawa komputerów czasem jest prosta i błaha, a czasem wręcz nieopłacalna. Niestety stary sprzęt lub taki z wieloma wadami często okazuje się za drogi by go naprawiać. Naprawa laptopów najczęściej dotyczy baterii. Nasz serwis laptopów Olsztyn często boryka się z pytaniami klientów, na jaką nową baterię do laptopa się zdecydować?

W Internecie można znaleźć oryginały i zamienniki. To, na co się zdecydujemy zależy od nas. Jednak wybór nie jest prosty, a wiadomo, że nie chcemy przy okazji uszkodzić sprzętu. Pamiętajmy żeby nie kupować baterii zamiennika z okazyjnie niską ceną. Niesie to potencjalne ryzyko. Producenci oczywiście będą nas namawiać na zamienniki. Za mniejszą cenę proponując większą pojemność. Jest to kusząca propozycja. Można się na nią skusić, jeżeli laptop nie jest już na gwarancji.

Najczęstszy powód wymiany baterii

serwis laptopówNajczęstszym powodem wymiany akumulatora w laptopie jest skrócony czas jego działania bez prądu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy nasza bateria przestanie działać. Czasem oznaki są wiadome i laptop daje ostrzeżenia, często jednak przestaje działać z dnia na dzień. Wówczas najczęściej decydujemy się na zakup nowej. Oryginał baterii będzie działał tak jak poprzednia, będzie dobrze wykonany wraz z gwarancją i wsparciem producenta. Jednak ich cena może być bardzo wysoka i co dziwne może być problem z jego zdobyciem. Zamiennik będzie tańszy i często o większej pojemności. Może okazać się źle wykonana i z problemami gwarancyjnymi, a jej parametry na papierze mogą bardzo odbiegać od rzeczywistości.

Jeżeli trafiłeś na naszego bloga po raz pierwszy, zachęcamy do zapoznania się z tym wpisem.

Dodaj komentarz