wrz
13
Zagrożenia w sieci, czego możemy się obawiać korzystając z internetu?

Zagrożenia w sieci, czego możemy się obawiać korzystając z internetu?

Korzystając z Internetu musimy być świadomi, że czyha na nas tam wiele zagrożeń. Serwis komputerowy zawsze będzie nas przestrzegał przed nimi, ponieważ naprawa komputerów w takim stanie jest żmudna i często następuje po błahym zachowaniu użytkownika.

Podczas korzystania z Internetu możemy mieć do czynienia z różnymi wirusami. Wówczas nasz serwis laptopów z pewnością pomoże. Jednak naprawa laptopów nie zajmie się wszystkim żeby nas ochronić (jak przyspieszyć nasz komputer znajdziesz w poprzednim wpisie). W Internecie możemy znaleźć niebezpieczne treści (szczególnie dla dzieci); nabyć niebezpieczne kontakty; brać udział w cyberprzemocy. Takie niebezpieczeństwa są coraz częściej dokonywane.

Bezpieczeństwo danych osobowych

bezpieczeństwo w sieciNie można podawać swoich danych osobowych, numerów kont, adresów, udostępniać zdjęć. Każde nasze nieroztropne zachowanie może mieć opłakane skutki w przyszłości. Nie wchodźmy nigdy na podejrzane strony internetowe, ani nie otwierajmy emalii z niewiadomego źródła.

Fikcyjne faktury wysyłane na pocztę e-mail

Pocztą elektroniczną otrzymujemy reklamy produktów czy usług. Ilość takich wiadomości jest ogromna. Takie listy to spamy, które bardzo często w swoich treściach zawierają wirusy. Po otrzymaniu takiej wiadomości powinniśmy ją usunąć lub tak zaprogramować swoją pocztę, aby folder z takimi listami był automatycznie opróżniany.

Bezpieczeństwo konta bankowego

Z rozwagą logujmy się na konta bankowe korzystając w obcych sieci WiFi. W Internecie rodzi się coraz więcej oszustów. Wystawiają fikcyjne towary czy usługi. Chcą nas oszukać i najczęściej okraść.

Zasada ograniczonego zaufania

Z rozwagą traktujmy nowe kontakty, rzetelnie sprawdzajmy nowo poznane osoby. Miejmy ograniczone zaufanie. Nie wiemy,naprawa komputerów bowiem na sto procent, kto siedzi po drugiej stronie monitora. Nie każdy z nas ma, bowiem dobre intencje. Rozwaga będzie dla nas najlepszym przyjacielem.

Nieistniejące opłaty i koszty

Nie dajmy się również wmanewrować w nieistniejące opłaty i koszty, które złodzieje będą chcieli od nas wyłudzić. Wirusy to jednak nie jedyne zagrożenia w Internecie. Oprócz nich istnieją też programy szpiegujące. Internet w dzisiejszych czasach jest bardzo pomocny, jednak musimy nauczyć się korzystać z niego mądrze.

Dodaj komentarz