sie
31
Pasta termoprzewodząca – wybór i zastosowanie

Pasta termoprzewodząca – wybór i zastosowanie

wymiana pasty termoprzewodzacej w laptopie przez serwis komputerowyPastę termoprzewodzącą posiada każdy renomowany serwis komputerowy. Jest to plastyczna masa odpowiedzialna za duże przewodnictwo ciepła. W zależności od tego, jaki serwis laptopów jest potrzebny, tak różni się konsystencja pasty. Pasta ułatwia pracę procesora i wydłuża pracę jego działania. Naprawa komputerów dzięki niej jest szybsza i pomaga w wielu przypadkach. W skrócie można powiedzieć, że pasta termoprzewodząca wypełnia mikro szczeliny i ułatwia transport ciepła pomiędzy procesorem i coolerem. Aby jej działanie było optymalne należy odpowiednio ją dobrać.

Każdy producent pasty tworzy ją z innych składników, dlatego na rynku istnieją pasty: silikonowe, ceramiczne, bez silikonowe i metalowe w tym: srebrne, diamentowe i miedziane. Najtańsze z nich to silikonowe i ceramiczne, które mają najgorsze parametry. Pasty z ciekłego metalu natomiast, mogą być używane do urządzeń z aluminiową podstawą. Istnieje wówczas ryzyko zwarcia. Konsystencja past termo prowadzących jest różna, dlatego lepiej wybrać serwis laptopów i mieć pewność, że komputer będzie działał bez zarzutu. Pasta powinna być nałożona równą i cienką warstwą. Czasem warto też plamkę z niej docisnąć radiatorem.

najlepsza pasta termoprzewodzacaNajlepsze pasty to takie, które zawierają drobinki diamentu, jednak koszt ich zakupu jest proporcjonalnie wyższy. Wybierając pastę musimy mieć pewność, że będzie ona dobrze przewodzić ciepło. Niektóre specyfiki mają specjalne pędzelki przeznaczone do ich nakładania. Jeżeli zamierzamy sami korzystać z pasty termoprzewodzącej a nie mamy wprawy w jej nakładaniu, zdecydujmy się na specyfik bardziej lejący do aplikowania pędzelkiem. Będzie nam łatwiej i szybciej go rozprowadzić. Dla bardziej doświadczonych odpowiedniejsze będą bardziej gęstsze pasty.

Przed użyciem produktu zawsze zwracajmy uwagę na datę ważności. Nie wiemy, bowiem, w jakich warunkach była przechowywana, dlatego też może stracić swoje właściwości. Ceny past wahają się od 15 do około 50 złotych. Wszystko zależy od ceny i rodzaju wybranego produktu.

Poniżej najlepsze oferty past termoprzewodzących:

Dodaj komentarz