paź
09
Czym są ultrabooki?

Czym są ultrabooki?

czym są ultrabooki?

Czym są ultrabooki?

Ultrabook jest smuklejszą odmianą notebooka wyprodukowaną przez firmę Intel. Według firmy ultrabook musi mieć niewielką wagę (1,6 – 2kg.); musi być cienki (21 – 23mm); ma mieć długą żywotność akumulatora i czas pracy; kosztować nie więcej niż 200USD; może mieć ekran dotykowy i mieć atrakcyjne wzornictwo.

Urządzenia dodatkowo muszą być wydajne i mieć cechy zbieżne z tabletami. Ekran musi się przekręcać w tryb tabletu. Ultrabooki muszą mieć szybkie wychodzenie z trybu uśpienia i szybkie dochodzenie do pełnej gotowości pracy.

Stworzenie ultrabooka wynikało z pożądania konsumenta. To klient zadecydował, że wybiera piękne sprzęty, cienkie, lekkie jak i bardzo wydajne. Dla klienta jest najważniejsza długa praca na baterii oraz szybka obsługa.

Według producentów era komputerów stacjonarnych odeszła bezpowrotnie do lamusa. Obecnie królują urządzenia szybkie i jak najmniejsze. To smukłe i lekkie urządzenia dają użytkownikowi wygodę użytkowania. Dzięki technologii Intel Anti-Theft nie trzeba bać się kradzieży. Można po jego zgubieniu zdalnie go zablokować.

Nowoczesna technologia

czy naprawa ultrabooka jest opłacalnaDzięki nowoczesnej technologii nie musimy już dźwigać laptopa. Wystarczy zapakować do torby ultrabooka i mieć wszystkie te funkcje w lżejszej i mniejszej wersji. Jest to bardzo wygodne. Wypuszczenie na rynek laptopów już było sporą rewolucją, ponieważ w małej zamykanej skrzyneczce mieści się cały komputer. Z ultrabookami jest jeszcze łatwiej, chociaż trzeba dodać, że za taki sprzęt trzeba sporo więcej zapłacić.

Idealny w podróży

Laptopy i ultrabooki są idealnym rozwiązaniem dla osób często przemieszczających się. Dzięki ich małej wadze i wielkości można je bez problemu zabrać ze sobą i zacząć pracę w dowolnym miejscu. Długi czas pracy na baterii jest kolejnym udogodnieniem, ponieważ nie w każdym miejscu mamy możliwość naładowania baterii.

Ultrabbok wyposażony jest w dysk SSD na pamięci flash. Bardzo szybko przez to działają. Nie posiadają napędu CD, chociaż dla wielu osób nie jest to żadna wada. Odchodzi się, bowiem już od używania płyt CD czy DVD.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz