paź
03
Urwane zawiasy w laptopie

Urwane zawiasy w laptopie

wymiana zawiasów w laptopie

Urwane zawiasy w laptopie

Nasze laptopy wydają się sprzętami godnymi polecenia i niewyglądającymi na nietrwałe. Jednak najczęstszą bolączką z tymi sprzętami jest urwanie zawiasów. Już przed zakupem trzeba zwrócić na nie uwagę.

Wybierajmy laptopy, które łatwo się otwierają, matryca się nie uginała. Jeśli często będziemy go przenosić, wtedy zdecydujmy się na sprzęt gdzie uchwyty nie mieszczą się na rogach. Te miejsca, bowiem bardzo łatwo uszkodzić podczas np. upadku.

Kiedy decydujemy się na zakup laptopa z dedykowaną kartą graficzną, musimy przecierać go z kurzu. Brzmi to groteskowo, jednak ten sposób nie pozwoli na przedostanie się kurzu do zawiasów i z biegiem czasu – zepsucie ich.

Zawiasy w laptopie nie nadają się do smarowania oliwami lub smarami. Każde zawiasy w laptopie już w fabryce zostały posmarowane specjalną pastą. Każda próba smarowania ich czymś innym spowoduje usunięcie pasty i zniszczenie zawiasów. Jeżeli podczas zamykania i otwierania laptopa słychać dziwne dźwięki, wtedy trzeba uważniej przyjrzeć się zawiasom. To mówi nam o zużyciu pasty w zawiasach i warto wtedy oddać sprzęt na diagnostykę do serwisu komputerowego.

Pęknięcie zawiasów może nam nawet uszkodzić matrycę. Nasz niepokój powinien wzbudzić fakt, kiedy jedna ze stron laptopa łatwiej się zamyka. Często przez to wyrywa się gwinty mocujące zawiasy z obudowy lub klapy. Opadający ekran laptopa także świadczy o zużyciu lub uszkodzeniu zawiasów.

Zamykanie i otwieranie laptopa staje się coraz cięższe – wtedy zapewne brakuje w nich pasty i także trzeba je wymienić na nowe. Jeśli któraś z wyżej wymienionych usterek występuje w Twoim laptopie – wtedy trzeba poważnie pomyśleć na temat naprawy laptopa w serwisie komputerowym. Wymiana zawiasów z pewnością będzie tańsza, niż np. uszkodzenie czy potrzaskanie matrycy przez niesprawne zawiasy. Kiedy z laptopem zaczyna nas coś niepokoić, wówczas możemy znaleźć serwis, który bezpłatnie obejrzy nas sprzęt i przygotuje kosztorys, jeśli znajdzie usterkę.

Rozpoczynająca się awaria daje często o sobie znać już sporo wcześniej, dlatego nie lekceważmy różnych nawet błahych objawów.

Dodaj komentarz