paź
06
Ranking usterek w laptopach

Ranking usterek w laptopach

ranking usterek w laptopie

Ranking usterek w laptopach

Obecnie laptopy są najbardziej popularnym sprzętem komputerowym wybieranym przez klientów. Są popularne, niewielkich rozmiarów, łatwo je przenieść z miejsca na miejsce, a wraz z niewielką wielkością – mogą mieć ogromne możliwości. Być po prostu najlepszym sprzętem na rynku, ponieważ nie wielkość tutaj ma największe znaczenie.

Oczywiście laptopy, tak jak i innym sprzęt komputerowy miewa i cięższe chwile. Czasem każdy choruje, a nasz laptop się psuje. Najczęstszą usterką, jaka występuje w laptopach jest to karta graficzna. Drugie miejsce zajmuje mostek północny i kolejne: BIOS, pamięć RAM, zasilanie płyty głównej, gniazdo zasilania, Windows, matryca, procesor, zalanie cieczą, dysk twardy, przegrzanie, uszkodzenie mechaniczne i wirusy. Tak kształtują się najczęstsze usterki w laptopach.

Na część z nich mamy wpływ, jednak na większość w dużej mierze jest niezależna od nas. Uszkodzenia w laptopach, na które nie mamy wpływu dotyczą uszkodzeń: grafiki BGA, mostka BGA, uszkodzenia BIOSA, pamięci RAM, układu zasilania, gniazda zasilania, dysku i uszkodzenie procesora. Wyżej wymienione czynniki czasem po prostu psują się same, a my, jako użytkownicy nie mamy na to wpływu. Czasem dany model laptopa jest bardziej lub mniej awaryjny.

Przed zakupem warto zawsze zorientować się, na jaki model warto zwrócić uwagę, a który omijać szerokim łukiem. Wszystko dotyczy oczywiście awaryjności. Jeśli prześwietlimy usterki, jakie występują z winy użytkownika wówczas króluje uszkodzenie matrycy. Kolejne miejsca zajmuje: zasilanie, uszkodzenie klawiatury, zwarcie, uszkodzenia mechaniczne, wirusy.

najczęściej naprawiane usterki w laptopie

Podsumowanie

Nie można zakładać, że laptopy to urządzenia, które bardzo się psują. W dzisiejszych czasach każda elektronika się psuje. Wszystko ma swoją żywotność i nawet, kiedy nie pomożemy się jej zepsuć to i tak stanie się to samoistnie.

Najgroźniejszym wrogiem naszej elektroniki jest czas. Czasem to on powoduje usterki i awarie i jesteśmy narażeni na naprawę laptopa w serwisie komputerowym. Niestety czas jest wrogiem numer jeden także telefonów komórkowych, RTV i AGD, samochodów, komputerów.

Dodaj komentarz